LR Üyelik Paketleri
LR Sağlık & Güzellik Ürünleri

LR Cistus Incanus (Laden) Çayı

LR Cistus Incanus (Laden) Çayı
LR Türkiye Satış Ortaklığı Paketleri

  Cistus Incanus Türkçe’de Laden olarak bilinen ve ülkemizde Ege, Akdeniz ve Güney Anadolu bölgelerimizde orman içleri ve eteklerinde kendiliğinden yetișen gülgiller familyasından bir bitkidir. Bahar aylarında beyaz ve pembe renklerde çiçek açar ve çiçeklerinin kendine has güzel bir kokusu vardır.

  LR Cistus Incanus Çayı’nın en belirgin ve bilinen faydası vücutta detoks etkisi yaratmasıdır. Bilim adamları içerdiği polifenoller sayesinde Cistus Incanus’un antioksidan etkisinin olduğunu kanıtlamıștır. Ayrıca Cistus Incanus çayı soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkları önlemede oldukça etkilidir. Bağıșıklık sistemini kuvvetlendirir ve hasta olma riskinizi en aza indirir.

  Bu zamana kadar hiç denemediyseniz, kış ayları yaklaşırken Cistus Incanus çayını denemeniz için birkaç bebep;

  • Polifenoller, bitkilerde bulunan doğal kimyasallardır. Vücutta hücresel aşınmayı önlemek adına çalışan geniş bir bileşikler grubu olan antioksidanların bir parçasıdır. Cistus çayı da özünde bulundurduğu yüksek oranda polifenoller sayesinde virüs gibi mikro organizmaların çoğalmasını ve yer tutmasını önler. Üst solunum bölgesi rahatsızlık başlangıçlarında, herhangi bir soğuk algınlığı ilacı kullanılmadan önce içilmesi halinde enfeksiyonlar üzerindeki etkisi klinik çalışmalarla onaylanmıştır.
  • Prostat hastalığıyla uğraşan erkekler için antiproliferatif ve sitotoksik özellikleri sayesinde bir rahatlama sağlayabilir.
  • Zehirli ağır metalleri kolayca kadmiyum bağlama özelliği sayesinde organizmadan uzaklaştırır, ki sigara tüketicilerine bırakma yolunda bu özellik kolaylık sağlar.
  • Antibakteriyel, antivirüs ve antimantar özellikleri sayesinde akne, egzama ve sinüs yolları iltihaplanmaları gibi birçok rahatsızlığa iyi gelir.
  • İskemik kalp rahatsızlıklarına iyi gelir, ambolit ve kan pıhtılaşmasını çözer.
  • Güçlü bir antioksidandır, serbest radikalleri yakalamada ve kollajenazların hareketini azaltmada etkilidir.
  • Spikoretlerle savaştığı için kene ısırıklarında hastalığın başlamasına ve yayılmasına engel olmada yardımcı olur.
  • Cistus ev hayvanları için de keneden ve pireden korunmada kullanılabilir.
  • Ağız sağlığını korumak için hijyen takviyesi olarak da kullanılabilir. Cistus çayı ile ağzını çalkalamak veya ekstretiyle dişlerinizi fırçalamak dişçilerde kullanılan gargaraya eşdeğerdir.
  • Cistus çayı içmek vücuttaki kötü kokuyu da zamanla azaltır, magnezyum içeren deodarantlardan sonra kalıcı kokunun temizlenmesinde yardımcıdır.
  • Kan şekerini dengeleyen özelliği sebebi ile şeker (diyabet) hastalığının tedavisini destekler.
  • Balgam söktürücü olarak göğüs hastalıklarında da etkilidir.

  Cistus Incanus Çayı % 100 doğal içerik maddelerinden olușur ve aroma içermez: % 95 Cistus İncanus yaprakları ve % 5 tazeleyici nane yaprakları. Cistus incanus’u ișlemden geçirirken özellikle de ince kıyım kaliteli ve zengin içerikli yapraklardan yararlanılmıştır. Ağaçlar, saplar veya artıklar dikkatle ayrılır. Buna ek olarak yalnızca doğal ortamında yetișmiș bitkiler kullanılır. Cistus incanus çayında saf bitkisel içerik maddeleri yer alır.

  Cistus Incanus Çayı nasıl içilmelidir?

  İlk olarak uzun bir süre boyunca ve düzenli olarak. Bir kere içilmesi durumunda kendini göstermez haliyle. Veya ara sıra içilerek de. Ancak her gün içilmelidir ki etkilerini görebilelim. Kullanımıyla birlikte etkileri bir haftadan sonra görülmeye başlanır, bir aydan sonra şaşırmaya başlanır.

  Her yaş grubu ve hatta çocuklar için de uygundur.

  Hazırlanıșı: Her bir fincan için arzunuza göre tepeleme bir çay kașığı ya da bir tatlı kașığı Cistus Incanus çayı koyun, üzerine kaynayan suyu dökün ve 8–10 dakika demlemeye bırakın.

  Ayrıca tadı biraz bal ve limonla birlikte gerçekten çok hoş oluyor. Hastalığa yakalanıldığı durumda C Vitaminiyle birlikte kullanımı daha hızlı sonuç verir.

  LR Aloe Vera ve Microsilver Plus Diş Macunları
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.